panikos priepuoliai

Kas gali padėti išvengti panikos priepuolių?

  • PSICHOTERAPIJA – panikos priepuolius sukelia psichologiniai sunkumai, todėl apsilankius pas gydytojus ir išsityrus sveikatą, verta praverti psichologo kabineto duris. Psichoterapijos metu žmogus turi galimybę geriau suprasti, kokios priežastys nulėmė panikos atsiradimą, su specialisto pagalba mokytis jas įveikti.

  • MEDIKAMENTINIS GYDYMAS – kartais panikos priepuoliai stipriai paveikia žmogaus kasdienį funkcionavimą, atsiranda stiprus vengimo elgesys, socialinis nerimas, depresija. Tokiu atveju vertinga pasikonsultuoti su psichiatru, apsvarstyti medikamentinį gydymą, kuris padėtų stabilizuoti nuotaiką.

Savipagalba

 
  • PSICHOEDUKACINĖ MOBILIOJI PROGRAMĖLĖ RAMU. Mobilioji programėlė „Ramu“ – profesionalių psichologų sukurta nemokama interaktyvi programėlė skirta žmonėms, kurie patiria panikos priepuolius. Joje yra ne tik daug vertingos informacijos, bet ir patarimai, pratimai, kaip padėti sau panikos priepuolio metu, nusiraminimo ir atsipalaidavimo būdų mokymas. https://nerimoklinika.lt/ramu/

 

  • KNYGOS.

  1. Gintarė Jankauskienė „Panikos priepuoliai: išsivaduok iš nerimo ir baimės“.

  2. Klaus Bernhardt „Gyvenimas be nuostatų, baimės ir nerimo“.

 
  • STRESO VALDYMO PRIEMONĖS. Kvėpavimo pratimai, relaksacijos, kasdienis minčių rašymas, įveikos kortelės susidarymas ant kurios užrašomi raminantys žodžiai ir ši kortelė nešiojamasi kartu, malonūs pomėgiai padeda valdyti stresą.

 
  • SVEIKAS GYVENIMO BŪDAS. Reguliarus miegas, subalansuota mityba, darbo – poilsio režimo laikymąsis, fizinis aktyvumas dažnai nuvertinami, bet yra vieni svarbiausių palaikant savo psichologinę ir fizinę sveikatą.

 

Kiti mūsų įrašai

Didžiausios „MĄSTYMO KLAIDOS”
Mūsų mintys gali būti mūsų geriausios draugės arba įkyrios priešės. Tai ką mąstome padeda mus įgalinti save motyvuoti, veikti, džiaugtis, ar priešingai nuvertinti save, liūdinti ar siūlyti užsidaryti nuo...
Daugiau
Kalėdinis laiškas vienišam žmogui nuo vienišo žmogaus
Per šventes vienišumo jausmas stiprėja, kažkuriuo momentu žmonės pradeda save matuotis su kitais, susiduria su šventinių lūkesčių ir realybės neatitikimais, jaučia prieššventinio laikotarpio įtampą.
Daugiau