Aktyvumo ir dėmesio sutrikimas

Aktyvumo ir dėmesio sutrikimas (ADS) yra neurologinis sutrikimas. Neurofiziologiniai pakitimai gali būti įgimti arba įgyti ir pasireiškia centrinės nervų sistemos sandaros arba funkcijos pakitimais dopamino ir noradrenalino apykaitoje. Dažniausiai sindromas aptinkamas vaikystėje, tačiau dėmesio susirgimo atvejų pasitaiko ir vėlesniame amžiuje. Žmonės, kuriems diagnozuotas ADS, pasižymi sunkumu sutelkti dėmesį, valdyti impulsyvumą bei hiperaktyvumu.

ADS atsiradimą gali paskatinti genetika, rizikos veiksniai nėštumo ir gimdymo periodu, įvairūs psichosocialiniai veiksniai, smegenų struktūros pakitimai ir pan. Aktyvumo ir dėmesio sutrikimas yra nepastovus sutrikimas, todėl kiekvienam sergančiajam simptomai gali reikštis skirtingai.

Aktyvumo ir dėmesio sutrikimu sergančiųjų būklė linkusi sunkėti, jei paliekama negydoma. Klinikiniai tyrimai, rodo, kad medikamentinis gydymas, naudojant psichostimuliatorius, ypač palengvina aktyvumo ir dėmesio sutrikimo pagrindinius simptomus ir akademines bei elgesio problemas, kartu sumažindamas gretutinių psichopatologijų riziką. Tačiau nefarmakologinės intervencijos kartu su farmakoterapija ir psichoterapija palengvina ilgalaikį poveikį aktyvumo ir dėmesio sutrikimą turintiems klientams ir jų šeimoms.

Mūsų specialistai įveikti ADS gali padėti taikydami dėmesingo įsisąmoninimo (angl. „mindfulness“) ar kognityvinę elgesio terapijas. Terapija gali pagerinti dėmesį ir palengvinti kognityvinę raidą bei bendrą funkcionavimą dėmesio ir aktyvumo sutrikimą turintiems asmenims, terapijos technikos padeda klientui suprasti ir atpažinti mąstymo modelius, kurie trukdo jų optimaliam funkcionavimui.

Susisiekite su mumis


  Ar turite pasirinkę pas kokį specialistą norėtumėte lankytis?*
  TaipNe

  Mūsų komanda jums padės

  Porų terapija

  Viktorija Bartkutė - Vyšniauskienė

  Obsesinis kompulsinis sutrikimas

  Goda Aršauskaitė

  Diagnostika

  Žaneta Taurienė

  Upė Ernesta Gvozdė

  Vaikų ir paauglių psichikos problemos/sutrikimai

  Greta Sukovienė

  Dovilė Barysė

  Gedvilė Sadauskienė

  Viktorija Plečkaitienė

  Vėjūnė Ivanauskaitė

  Vėjūnė Ivanauskaitė

  Valgymo sutrikimai

  Indrė Ambraziūnienė

  Susisiekite su mumis


   Ar turite pasirinkę pas kokį specialistą norėtumėte lankytis?*
   TaipNe