Obsesinis – kompulsinis sutrikimas

Obsesinis – kompulsinis sutrikimas – tai vienas iš nerimo sutrikimų, pasižymintis įkyriomis mintimis (obsesijomis) ar/ir veiksmais (kompulsijomis), kurie suvokiami kaip savi, tačiau yra nemalonūs, beprasmiški ir varginantys.

 

Simptomus sudaro dvi grupės:

 • Įkyrios ir nekontroliuojamos mintys, idėjos ar vaizdiniai – vadinamos obsesijos, kurios sukelia nerimą ar baimę.
 • Nesuvaldomas pasikartojantis elgesys – vadinamosios kompulsijos, kurias žmogus atlieka kaip ritualą norėdamas nuraminti įkyrias mintis ir sumažinti nerimą, apsaugoti save ar artimuosius nuo įsivaizduojamos grėsmės.

 

Obsesinį – kompulsinį sutrikimą patiriantis žmogus negali kontroliuoti savo minčių ir elgesio, nors ir supranta jų beprasmiškumą. Šie simptomai trukdo kasdieninei veiklai darbe, mokslo įstaigoje, namuose ar santykiuose.

 

Obsesinis – kompulsinis sutrikimas gydomas medikamentais, psichoterapija ar jų deriniu. Gydymas parenkamas atsižvelgiant į žmogaus savybes, atvejo sunkumą. Kai įkyrios mintys ar veiksmai tampa nebepakeliami, lydimi kitų psichikos sutrikimų, pvz:. depresijos, labiausiai gali padėti kompleksinis gydymas.

 

Rekomenduojame kreiptis pagalbos, jei patiriamos obsesijos ar kompulsijos trukdo jūsų kasdienėms socialinėms ir darbinėms veikloms!

Susisiekite su mumis
  Ar turite pasirinkę pas kokį specialistą norėtumėte lankytis?*
  TaipNe

  Mūsų komanda jums padės

  Goda Aršauskaitė

  Diagnostika

  Žaneta Taurienė

  Dovilė Barysė

  Greta Sukovienė

  Ieva Aukštuolytė

  Gedvilė Sadauskienė

  Geštalto psichoterapija​

  Ramunė Mickienė

  Giedrė Melaikaitė

  Indrė Ambraziūnienė

  Emilija Aikevičiūtė

  Viktorija Plečkaitienė

  Susisiekite su mumis
   Ar turite pasirinkę pas kokį specialistą norėtumėte lankytis?*
   TaipNe