Obsesinis – kompulsinis sutrikimas
Obsesinis – kompulsinis sutrikimas – tai vienas iš nerimo sutrikimų, pasižymintis įkyriomis mintimis (obsesijomis) ar/ir veiksmais (kompulsijomis), kurie suvokiami kaip savi, tačiau yra nemalonūs, beprasmiški ir varginantys.
Simptomus sudaro dvi grupės:
- Įkyrios ir nekontroliuojamos mintys, idėjos ar vaizdiniai – vadinamos obsesijos, kurios sukelia nerimą ar baimę.
- Nesuvaldomas pasikartojantis elgesys – vadinamosios kompulsijos, kurias žmogus atlieka kaip ritualą norėdamas nuraminti įkyrias mintis ir sumažinti nerimą, apsaugoti save ar artimuosius nuo įsivaizduojamos grėsmės.
Obsesinį – kompulsinį sutrikimą patiriantis žmogus negali kontroliuoti savo minčių ir elgesio, nors ir supranta jų beprasmiškumą. Šie simptomai trukdo kasdieninei veiklai darbe, mokslo įstaigoje, namuose ar santykiuose.
Obsesinis – kompulsinis sutrikimas gydomas medikamentais, psichoterapija ar jų deriniu. Gydymas parenkamas atsižvelgiant į žmogaus savybes, atvejo sunkumą. Kai įkyrios mintys ar veiksmai tampa nebepakeliami, lydimi kitų psichikos sutrikimų, pvz:. depresijos, labiausiai gali padėti kompleksinis gydymas.
Rekomenduojame kreiptis pagalbos, jei patiriamos obsesijos ar kompulsijos trukdo jūsų kasdienėms socialinėms ir darbinėms veikloms!
Susisiekite su mumis
Mūsų komanda jums padės

Goda Aršauskaitė

Žaneta Taurienė

Dovilė Barysė

Greta Sukovienė

Ieva Aukštuolytė

Gedvilė Sadauskienė

Ramunė Mickienė

Giedrė Melaikaitė

Indrė Ambraziūnienė

Emilija Aikevičiūtė
