Depresija

Depresija – nuotaikos sutrikimas, kuris pasireiškia prislėgtumu, liūdesiu, interesų ir energijos sumažėjimu, malonumo jausmo praradimu. Šis sutrikimas paveikia mintis, emocijas, elgesį ir fizinę sveikatą bei trukdo kasdieniam gyvenimui. Sergant šia liga sutrikdoma kasdienė žmogaus veikla, atsiranda sunkumai darbe ar mokslo įstaigoje, santykių ir buities iššūkiai. Tai, kas anksčiau atrodė paprasta atlikti, tampa ypatingai sunku.

Depresijos priežastys gali būti įvairios ir daugialypės, taigi šios ligos atsiradimą dažnai sąlygoja bent keletas priežasčių.  Pagrindinės depresijos priežastys galėtų būti genetinis paveldėjimas, fizinės sveikatos sutrikimai, intensyvūs psichologiniai išgyvenimai, ankstyvosios vaikystės traumos, socialiniai sunkumai, priklausomybės arba keleto anksčiau paminėtų priežasčių derinys.

Depresija geriausiai gydoma medikamentinio gydymo ir psichoterapijos deriniu. Papildoma nemedikamentinė pagalba sau apima sveikos mitybos ir miego režimų laikymąsi, fizinio aktyvumo palaikymą, šviesos terapiją ar kasdienį buvimą lauke, dienos šviesoje, bendravimą su artimaisiais, draugais, užsiėmimą maloniomis veiklomis, pomėgių įtraukimą į kasdienybę.

Jei Jus vienas ar keletas depresijos simptomų vargina, tai pradeda trukdyti įprastam gyvenimui, kasdienių užduočių atlikimui darbe, mokykloje ar namuose, būtina kreiptis profesionalios pagalbos.

Susisiekite su mumis


  Ar turite pasirinkę pas kokį specialistą norėtumėte lankytis?*
  TaipNe

  Mūsų komanda jums padės įveikti depresiją

  Porų terapija

  Viktorija Bartkutė - Vyšniauskienė

  Obsesinis kompulsinis sutrikimas

  Goda Aršauskaitė

  Diagnostika

  Žaneta Taurienė

  Viktorija Plečkaitienė

  Vaikų ir paauglių psichikos problemos/sutrikimai

  Greta Sukovienė

  Gedvilė Sadauskienė

  Janina Sabaitė - Melnikovienė

  Valgymo sutrikimai

  Indrė Ambraziūnienė

  Dovilė Barysė

  Vėjūnė Ivanauskaitė

  Vėjūnė Ivanauskaitė

  Upė Ernesta Gvozdė

  Ieva Varžaitė - Ganusauskienė

  Susisiekite su mumis


   Ar turite pasirinkę pas kokį specialistą norėtumėte lankytis?*
   TaipNe