Kognityvinė elgesio terapija

Kognityvinė ir elgesio terapija (KET arba, angliškai, CBT) – tai tikslingas minčių ir elgesio keitimo metodas, kuriuo siekiama pašalinti simptomus ar geriau adaptuotis. KET dažniausiai naudojama nerimui ir depresijai gydyti, tačiau gali būti naudinga ir kitoms psichinės ir fizinės sveikatos problemoms spręsti.

KET grindžiama koncepcija, kad jūsų mintys, jausmai, fiziniai pojūčiai ir veiksmai yra tarpusavyje susiję, o neigiamos mintys ir jausmai gali įstrigti užburtame rate. KET siekia padėti jums pozityviau spręsti didžiules problemas, suskaidant jas į mažesnes dalis. Skirtingai nuo kai kurių kitų terapijos būdų, KET sprendžia jūsų dabartines problemas, o ne sutelkia dėmesį į jūsų praeities problemas.

Vienas iš svarbiausių kognityvinės ir elgesio terapijos tikslų yra suvokti kliento mąstymo ypatumus ir kaip jie lemia blogą jo savijautą, bei padėti keisti mąstymą ir elgesį taip, kad simptomai ir problemos išnyktų, o žmogaus funkcionavimas šeimoje, darbe bei platesniame socialiniame kontekste atsistatytų.

 

KET nėra tik kalbėjimas ar pasikalbėjimas su specialistu. Ši psichoterapija yra orientuota į pokyčius, o terapeutas naudoja technikas, kurios gali būti lengvai įsimenamos ir atkartojamos. Klientas skatinamas daryti namų darbus, labai pagreitinančius sveikimo procesą: stebėti savo mintis, emocijas, būklę, daryti elgesio eksperimentus, ieškoti alternatyvų ir rezultatus aptarinėti su psichoterapeutu.

Kognityvinė elgesio terapija yra orientuota į greita rezultatą, todėl šiuolaikinėje skubančioje visuomenėje yra itin populiari.

KET – tai šiuolaikinė terapijos kryptis, itin pasiteisinusi praktikoje, išsivysčiusiose šalyse, padedanti atstatyti psichologinę pusiausvyrą įvairiais sutrikimais sergantiems žmonėms – net jei tie sutrikimai vargina ilgą laiką ir yra nekoreguojami kitomis priemonėmis. KET galima taikyti ir su vaistais ir be jų, o jos efektas išlieka labai ilgam –  dažnai visam gyvenimui.

Kognityvinė ir elgesio terapija gali padėti ir visiems kitiems, kurie tiesiog norėtų pagerinti savo psichologinę savijautą, padidinti atsparumą stresui, išmokti sėkmingiau spręsti problemas ir laimingiau gyventi.

Susisiekite su mumis


  Ar turite pasirinkę pas kokį specialistą norėtumėte lankytis?*
  TaipNe

  Mūsų komanda jums padės

  Porų terapija

  Viktorija Bartkutė - Vyšniauskienė

  Diagnostika

  Žaneta Taurienė

  Janina Sabaitė - Melnikovienė

  Valgymo sutrikimai

  Indrė Ambraziūnienė

  Susisiekite su mumis


   Ar turite pasirinkę pas kokį specialistą norėtumėte lankytis?*
   TaipNe