Knygos – tai ne tik popieriaus lapai, juose slypi naujos idėjos ir patirtys. Knygos gali praturtinti žinias, praplėsti mąstymą, ugdyti vaizduotę ir padėti geriau suprasti save bei aplinkinius.
Anima komanda dalinasi knygomis, kurios gali padėti gerinti santykius su savimi ir kitais, auklėti vaikus, išgyventi atsisveikinimus ir įkvėpti save pokyčiams.
Santykių gerinimas:
1. Harville Hendrix „Santykių labirintai: kaip mes ieškome antrosios pusės ir kodėl likti kartu taip sunku”
Ši knyga nagrinėja daugiaprasmę santykių temą, aptardama, kaip žmonės ieško meilės ir kokie iššūkiai kyla bendraujant su partneriais. Knyga yra vertinga ne tik dėl teorinių įžvalgų, bet ir dėl praktinių patarimų, kaip geriau suprasti save ir savo partnerį, kaip kurti harmoningesnius santykius. Autorė remiasi moksliniais tyrimais, psichologinėmis praktikomis ir realiomis gyvenimo istorijomis, kurios leidžia giliau pažvelgti į santykius ir ieškoti būdų, kaip juos pagerinti.
2. Diane Poole Heller „Prieraišumo galia”
Šioje knygoje nagrinėjamos prieraišumo teorijos principai ir jų taikymas asmeniniame gyvenime, santykiuose bei emocinėje sveikatoje. Knygoje autorė aptaria, kaip prieraišumo stiliai formuojasi vaikystėje ir kaip jie veikia mūsų suaugusiųjų santykius ir psichologinę sveikatą. Knyga vertinga, nes tiksliai aprašo skirtingus prieraišumo tipus, jų poveikį kasdieniam gyvenimui bei suteikia praktinių įrankių, kaip gerinti santykius, suvokiant savo prieraišumo stilių. Autorė pateikia įvairių technikų ir pratimų, kurie padeda skaitytojams geriau suprasti save ir kitus, tobulinti komunikaciją ir kurti sveikesnius santykius.
Atsisveikinimas, tamsiojo sezono prisijaukinimas
3. Katherine May „Žiemojimas: kaip priimti natūralius gyvenimo pokyčius”
Žiemojimas – tai laikotarpis, kai mes privalome sustoti, apmąstyti gyvenimą ir prisitaikyti prie naujo ritmo. Autorė pabrėžia, kad žiema gali būti ne tik šaltis ir tamsa, bet ir ramybės, refleksijos bei atsinaujinimo metas. Remdamasi asmeninėmis patirtimis ir gamtos stebėjimais rašytoja nagrinėja žiemojimo metaforą kaip būdą susidurti su gyvenimo iššūkiais ir netikėtumais. Ši knyga skatina ne tik priimti pokyčius, bet ir išmokti juos vertinti, atrasti grožį net ir tamsiausiose akimirkose, ir rasti jėgų atsinaujinti. Tai knyga, kuri gali tapti palydove sudėtingais laikais, primindama, kad po kiekvienos žiemos ateina pavasaris.
Vaikų auklėjimo išmintis
4. Aletha Solter „Ašaros ir pykčio priepuoliai: ką daryti, kai kūdikiai ir vaikai verkia”
Ką daryti, kai šalia esantis vaikas verkia ir pyksta? Kokia to prasmė? Kaip padėti jam ir sau nusiraminti? Šiuos atsakymus galima rasti garsios vaikų psichologės A. Solter knygoje, kurioje ji rašo apie vaikų ašarų, pykčio ir visų emocijų prasmę. Autorė pabrėžia, kodėl svarbu leisti emocijoms būti ir KAIP būti, kai šalia esantis vaikas patiria stiprius jausmus. Knyga yra orientuota į emocinį vaiko vystymąsi ir siūlo tėvams būdus, kaip geriau bendrauti su savo vaikais, suprasti jų poreikius ir reaguoti į jų jausmus, taip skatindama teigiamą ryšį tarp tėvų ir vaikų.
5. Selma. H. Fraiberg „Stebuklingi metai”
Šioje knygoje kalbama apie ankstyvuosius vaiko gyvenimo metus iki keturių metų amžiaus. Joje pateikiamos įvairios teorijos ir praktiniai patarimai, kaip tėvai gali geriau suprasti savo vaikų elgesį bei poreikius. Autorė nagrinėja vaiko ir suaugusiųjų santykius, akcentuodama emocinės raiškos ir ryšio svarbą. Knyga yra vertinama už savo įžvalgas apie vaikų psichologiją ir tėvystės praktiką.
Paaugliams apie paauglystę ligos kontekste
6. Viktoras Jasaitis „Priklausomas. Be galimybės mesti”
Jautri ir įtraukianti įstorija apie vienoliktoką Mantą, kuris suserga lėtine liga. Knyga paliečia tokias temas kaip mokymąsis gyventi su liga, ligos priėmimas, paauglystės ir ligos kontekste išgyvenami jausmai ir patiriami iššūkiai.
Nevaisingumas
7. Anna Vinkovskienė „Meškiukas už stiklo: nevaisingumo užrašai”
Knygos autorė, psichoterapeutė Anna Vinskovskienė sako: “Nesirinkau nevaisingumo. Tai mano gyvenimo duotybė, kuri ilgą laiką mane kankino. Kai išmokau būti su savo nevaisingumu, gimė ši knyga”. Knygoje pasakojama asmeninė istorija, sukurta remiantis autorės išgyvenimais, susijusiais su nevaisingumu, gydymu ir emocinėmis kovomis, su kuriomis susiduria nevaisingos poros. Psichoterapeutė kalba apie psichologinę nevaisingumo įtaką ir dalinasi patarimais, kaip susidoroti su nevaisingumo keliamiais iššūkiais.
Įkvėpimas, padrąsinimas
Įkvepianti, drąsinanti, priverčianti stabtelti ir susimąstyti bei primenanti rūpintis savo vidiniu pasauliu knyga. Kiekvienas skyrius – tarsi mažas atskiras terapijos seansas, per kurį knygos autorė traukia skaitytoją iš bedugnės ir veda link savęs pažinimo, pamilimo, vidinio gijimo bei sveiko savęs suvokimo. Knygoje pabrėžiama, kad išgijimas nėra vienkartis įvykis. Ji siūlo naują žvilgsnį į gyvenimą, kuomet nuo nusivylimo, kad ne visi lūkesčiai pasiteisino, pereinama prie platesnio matymo ir vidinio sveikimo.