Vaikų ir paauglių psichikos problemos/sutrikimai

Maždaug pusė psichikos sveikatos sutrikimų pasireiškia iki 14-ųjų gyvenimo metų. Negydomi vaikų psichikos sutrikimai ir paauglių psichikos problemos gali turėti ilgalaikių pasekmių – vyresniame amžiuje gali kilti emociniai,  elgesio sunkumai ar pasireikšti dar sunkesni psichikos sveikatos sutrikimai. Apie vaikų ir paauglių problemas, raidos sutrikimus reiktų kalbėti vaiko raidos etapais.

 • Nuo 2 savaičių iki 5 metų dažniausiai vaikai gali turėti baimių, nerimo, vaiko raidos, elgesio ir emocijų, dėmesio ir aktyvumo, kalbos ir komunikacijos sutrikimų, įvairiapusį raidos sutrikimą (autizmas, aspergerio sindromas).
 • Priešmokykliniame amžiuje neretai pasitaiko brandumo mokyklai problemos, elgesio ir emocijų, aktyvumo ir dėmesio sutrikimai. Pradiniame amžiuje viena iš dažniausių problemų yra mokymosi sunkumai, kalbos ir komunikacijos sutrikimai, aktyvumo ir dėmesio, elgesio ir emocijų sutrikimai ir kuo toliau tuo dažniau gali būti susiduriama su nerimastingumu, padidėjusiu jautrumu, socialinių ir psichologinių įgūdžių stygiumi.
 • Paauglystės amžiaus tarpsnis gali atnešti ne tik vystymosi krizės sunkumus, bet ir depresiją, įkyrumus, generalizuotą nerimą, obsesinį kompulsinį sutrikimą, fobijas, valgymo sutrikimus, sunkumus pritapti, mokytis.

Žinia, kad vaikas ar paauglys turi sunkumų gali būti nemaloni, sunki, nes paliečia visą šeimą, neretai artimuosius ir draugus.

Profesionalią pagalbą gali suteikti psichologas, psichoterapeutas, įvertinti ir diagnozuoti galimus sutrikimus padeda įvairios taikomos metodikos, gebėjimų ir galimybių, profesinio orientavimo ir intelekto testai.

Jei įtariate, jog jūsų vaikas susiduria su sunkumais galite drąsiai kreiptis į mus. Žinome, jog itin svarbu laiku išgirsti ir suprasti savo vaiko bėdas, todėl esame pasiruošę suteikti visapusišką pagalbą!

Susisiekite su mumis


  Ar turite pasirinkę pas kokį specialistą norėtumėte lankytis?*
  TaipNe

  Mūsų komanda jums padės

  Porų terapija

  Viktorija Bartkutė - Vyšniauskienė

  Upė Ernesta Gvozdė

  Vaikų ir paauglių psichikos problemos/sutrikimai

  Greta Sukovienė

  Diagnostika

  Žaneta Taurienė

  Gintalija Budraitytė

  Vėjūnė Ivanauskaitė

  Susisiekite su mumis


   Ar turite pasirinkę pas kokį specialistą norėtumėte lankytis?*
   TaipNe