Vaikų ir paauglių psichologas: kodėl jis svarbus jūsų vaikui?
Vaikai ir paaugliai susiduria su įvairiais emociniais sunkumais ir išgyvenimais. Apie 50 % psichikos sveikatos sutrikimų pasireiškia dar vaikystėje, iki 14 metų. Tad šiuo gyvenimo laikotarpiu ypatingai svarbus jų palaikymas, supratimas ir tinkama pagalba. Jei vaikas ar paauglys to negauna, galimi ilgalaikiai tiek emociniai, tiek elgesio sunkumai. Laiku negauta tinkama pagalba ne tik veikia vaikų bei paauglių gyvenimo kokybę, bet taip pat gali išaugti į sunkesnius psichikos sveikatos sutrikimus suaugus. Todėl itin svarbu rūpintis vaikų ir paauglių psichikos sveikata ir kreiptis pagalbos į specialistus.
Ką daro vaikų ir paauglių psichologas?
Vaikų ir paauglių psichologai yra specialistai, padedantys vaikams, paaugliams ir jų šeimoms geriau suprasti save, savo emocijas, poreikius, vidinį pasaulį, kylančius sunkumus, jie padeda spręsti kylančius emocinius ar elgesio sunkumus ir iššūkius. Pagrindinės sritys, kuriose vaikų ir paauglių psichologas gali padėti:
- Vaikų ir paauglių emociniai sunkumai: atsiradusi, padidėjusi baimė, nerimas, depresijai būdingi požymiai, nuotaikų kaita, sunkumas reguliuoti ar išreikšti emocijas, dėmesio ir aktyvumo sutrikimai, raidos sutrikimai (pvz.: autizmas ar Aspergerio sindromas).
- Vaikų ir paauglių elgesio sunkumai: pasikeitęs elgesys
- Paauglių psichologinės problemos: depresija, nerimo sutrikimai, obsesinis-kompulsinis sutrikimas, valgymo sutrikimai, sunkumai mokykloje ar santykiuose.
- Socialinių ir emocinių įgūdžių lavinimas: psichologas padeda vaikams ir paaugliams suprasti savo emocijas, ugdyti gebėjimą spręsti konfliktus ir prisitaikyti prie aplinkos pokyčių.
Psichologas dirba tiek su vaikais/paaugliais, tiek su jų tėvais, siekdamas padėti spręsti problemas ir užtikrinti visapusišką pagalbą.
Kaip veikia vaikų ir paauglių psichologas?
Vaikų ir paauglių psichologai stengiasi pamatyti ir suprasti kiekvieną vaiką individualiai, darbo metodus taip pat pritaiko kiekvieno vaiko poreikiams. Nors įvairios taikomos metodikos gali skirtis, tikslas išlieka tas pats – suprasti ir padėti vaikui bei jo šeimai įveikti sunkumus.
Pirmoje konsultacijoje paprastai dalyvauja tik tėvai ir psichologas, šios konsultacijos metu aptariama, kas paskatino kreiptis pagalbos, su kokiu sunkumu susiduriama, aptariami lūkesčiai, tikslai ir pradinis konsultacijų planas. Kai vaikas yra vyresnis, tai būna, kad jis taip pat dalyvauja jau pirmame susitikime kartu su tėvais. Paprastai jaunesnių vaikų atvejais svarbus aktyvesnis tėvų dalyvavimas, o vyresni vaikai ar paaugliai dažnai konsultacijose dalyvauja savarankiškiau. Pirmų konsultacijų metu sudaromas pradinis konsultacijų planas paprastai apima tam tikrą skaičių vaiko ar paauglio konsultacijų ir po jų sekantį susitikimą su tėvais.
Naudojami metodai:
- Žaidimų terapija: padeda vaikams išreikšti jausmus ir spręsti problemas per žaidimus, ypač veiksminga mažiems vaikams.
- Terapinės užduotys: ugdo problemų sprendimo įgūdžius ir stiprina savivertę.
- Pokalbiai: su vyresniais vaikais ir paaugliais aptariami jausmai, mokant juos geriau suprasti, valdyti ir išreikšti.
Kai kuriose situacijose reikalingas psichologinis vaiko vertinimas, tam psichologai naudoja įvairias diagnostikos metodikas ir testus.
Vaikų ir paauglių psichologo paslaugų kainos
Psichologo konsultacijos kaina priklauso nuo konsultuojančio specialisto.
Individualios psichologo – psichoterapeuto konsultacijos vaikams ir paaugliams: 50-80€ / 50min.
Kaip užsiregistruoti vaikų ir paauglių psichologo konsultacijai?
Užpildykite registracijos formą, esančią apačioje, ir mes netrukus su Jumis susisieksime, kad suderintume patogų konsultacijos laiką. Taip pat galite užsiregistruoti paskambinę telefonu +370 608 86881 arba parašydami laišką į info@animapsichologija.lt. Mielai atsakysime į visus Jums rūpimus klausimus.
DUK: Dažniausiai užduodami klausimai
Kokia vaikų ir paauglių psichologo rolė?
Padėti spręsti emocinius, elgesio ir raidos sunkumus, gerinti vaiko psichologinę savijautą.
Kada reikėtų kreiptis į vaikų ir paauglių psichologą?
Kai vaikas ar paauglys patiria emocinius, mokymosi, elgesio ar raidos sunkumus, pasikeičia vaiko elgesys.
Kiek laiko trunka psichologo konsultacija?
Individualios psichologo – psichoterapeuto konsultacijos vaikams ir paaugliams trukmė 50min.
Kas vyksta konsultacijos metu?
Aptariami sunkumai, išsikeliami tikslai ir jų siekiama taikant individualiai parinktus metodus.
Ar psichologo konsultacijos vaikams ir paaugliams yra konfidencialios?
Taip, psichologo konsultacijos yra visiškai konfidencialios.
Ar galima užsiregistruoti nuotolinei konsultacijai?
Taip, visi mūsų klinikoje dirbantys psichologai-psichoterapeutai teikia konsultacijas ir nuotoliniu būdu.
Kaip pasiruošti pirmam vizitui pas vaikų ir paauglių psichologą?
Prieš pirmą konsultaciją pas psichologą gali būti svarbu pirmiausia sau atsakyti į klausimą, kas paskatino kreiptis pagalbos, kokie turimi lūkesčiai konsultacijoms, į kokius klausimus norėtųsi, kad atsakytų psichologas.
Ar vaikų psichologas gali padėti su elgesio problemomis?
Taip, į psichologą galima kreiptis, jei vaikas patiria elgesio sunkumus.
Kaip užsiregistruoti vaikų ir paauglių psichologo konsultacijai?
Užpildykite registracijos formą, esančią apačioje, ir mes netrukus su Jumis susisieksime, kad suderintume patogų konsultacijos laiką. Taip pat galite užsiregistruoti paskambinę telefonu +370 608 86881. Mielai atsakysime į visus Jums rūpimus klausimus.
Susisiekite su mumis
Atsiliepimai
Viktorija Bartkutė-Vyšniauskienė
Su Viktorijos pagalba nuėjome ilgą kelią, esu dėkinga už visus pokalbius, nepatogius klausimus ir patarimus. Labai šilta specialistė.
Viktorija Bartkutė-Vyšniauskienė
Labai vertinu kiekviena pokalbį, tik tavo Viktorija dėka giliau galiu pažinti save. Puiki, profesionali, šilta gydytoja. Ačiū
Viktorija Plečkaitienė
Aukšto lygio specialistė