Vienos nakties nuotykis

Vienos nakties nuotykis: keli dalykai, kuriuos verta apie jį žinoti

Šaltinis: Nebegėda.lt 

 

Ar turėjai vienos nakties nuotykių? O gal apie tokį vis pasvajoji ir net žinai, su kuo norėtum į jį leistis? Gali būti, kad kurį laiką suki galvą dėl to, ar tikrai verta, o gal negali pamiršti savo paskutiniojo nuotykio partnerio (-ės). Mums tikrai būna visaip ir mes tikrai galime ieškoti tik vienkartinio sekso. O gal kartais iš tiesų vienanakčiuose santykiuose ieškome artimo ryšio?

 

Psichologė Evelina Ragelė teigia, kad atsakymai į šiuos klausimus individualūs, o ar verta turėti vienos nakties nuotykių, yra tik paties žmogaus apsisprendimo reikalas ir čia svarbiausia, kai tai vyktų abipusiu sutikimu ir saugiai. Su psichologe panagrinėjome, kas gali slėptis už vienos nakties nuotykio troškimo ir kam reikėtų pasiruošti nenorint, kad tas nuotykis vėliau virstų meilės be atsako kančia.

 

KAIP GALVOJATE, KO ŽMONĖS IEŠKO RINKDAMIESI VIENOS NAKTIES NUOTYKIUS? KOKIUS POREIKIUS TAI GALI TENKINTI?

Žmogus yra labai sociali būtybė, gyvenanti ir sąveikaujanti įvairaus lygmens socialinėse bendruomenėse. Visiems mums tarsi įgimta kurti tarpasmeninius santykius: ar tai būtų draugystė, ar įsimylėjimas, ar darbiniai santykiai, o galbūt santykiai be jokių įsipareigojimų. Kodėl įgimta? Todėl, kad santykiai yra vienas iš bazinių žmogaus poreikių, kurio neišpildžius, atsiranda keistas diskomforto arba tuštumos jausmas. Kuo labiau mums trūksta santykių, tuo labiau apie tai galvojame ir siekiame šį poreikį patenkinti. Net tada, kai atrodo, kad mūsų gyvenime nėra nei vietos, nei laiko artimiems santykiams, mūsų kūnas vis tiek trokšta artumo. Dažniausia vienos nakties nuotykių priežastis būtent ir yra šio artumo stygius ir troškimas.

 

KĄ SVARBU ĮVERTINTI PRIEŠ LEIDŽIANTIS Į TOKIUS SANTYKIUS?

Prieš leidžiantis į tokius santykius svarbu pagalvoti apie tai, kokį poreikį šiais santykiais mes tenkinsime ir ko iš tiesų norime – ar tai bus tik kūniškas artumas, susijęs su pačiais sekso veiksmais, ar vis dėlto mes labiau tikimės intymumo ir šilumos. Taip pat svarbu įvertinti ir tai, ar tokie santykiai neprieštarauja mūsų įsitikinimams ir vertybėms.

 

„Jei esame įsitikinę, jog seksas yra tik dviejų vienas kitą mylinčių žmonių sprendimas, žingsnis į tokius santykius mums tikrai sukels diskomfortą.”

Taip pat vidinį konfliktą, o kartais net susvetimėjimo jausmą. Tad saugumas yra dar vienas aspektas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį. Ir čia kalbame ne vien tik apie saugų seksą, ką taip pat labai skatintina apsvarstyti, tačiau ir apie tai, ar jausitės saugiai su tuo žmogumi, ar aplinka jums kels pasitikėjimą, ar galėsite atsipalaiduoti ir iš tiesų tuo metu atsiduoti, pajausti malonumą.

 

KĄ VERTĖTŲ PRIEŠ TAI APTARTI SU POTENCIALIU NUOTYKIO PARTNERIU (-E)?

Visi tie dalykai, kurie svarbūs jums prieš vienos nakties nuotykį, tikėtina, yra svarbūs ir jūsų partneriui (-ei). Vieni galbūt mažiau, kiti daugiau. Nieko blogo, jei vienas kito paklausite – ar visa tai darome tikrai be jokių įsipareigojimų? Ar ir tu manai, jog susitinkame tik savo kūno poreikių patenkinti? Kaip ir visose gyvenimiškose situacijose, svarbu kalbėtis ir išgirsti vienas kitą. Detalės patiriant šį nuotykį taip pat yra svarbios, nes jos užtikrina saugumą bei laukiantį malonumą.

„Paklauskite vienas kito, kur norėtumėte susitikti, kokia aplinka tenkintų jus abu, kokio malonumo ar veiksmų tikitės iš vienas kito.”

Žinoma, spontaniškumas taip pat yra viena labiausiai žavinčių ir traukiančių vienos nakties nuotykio dalių, todėl galite palikti vietos ir nežinomybei tiek, kiek jums tai priimtina.

 

KĄ DARYTI, JEI NUTINKA TAIP, KAD VIS TIK PRISIRIŠI PRIE PARTNERIO (-ĖS) EMOCIŠKAI?

Žmogus apskritai yra ne tik sociali, tačiau ir gan prieraiši būtybė, todėl tai, kad prisirišame net prie tų partnerių, kurie galbūt mums yra tik nuotykis, yra normalu. Mes įsileidžiame žmogų į savo kūną, esame su juo fiziškai artimi, todėl neretai jam (-ai) pajuntame ir emocinį artumą.

„Jau vien tik tai, kad mezgame pokalbį, kartu tariamės, kaip viskas bus, sulyginame savo ir kito žmogaus poreikius, simbolizuoja emocinį artumą. Nereikėtų to išsigąsti.”

Labai pravartu savęs paklausti – ar aš prisirišau prie paties žmogaus, ar prie jausmo, kurį mes patyrėme ar patiriame (jei tai ne vienkartinis nuotykis) kartu? Natūralu, jog jei mums malonu, mes norėsime dar. Tik klausimas, ar šį malonumą mes jau ir įsivaizduojame tik su šiuo partneriu ar partnere? Jei atsakymas visgi yra taip, tada skatinu kalbėtis – galbūt ir jūsų partneris ar partnerė jaučiasi taip pat ir tai bus tramplinas į artimesnius judviejų santykius. Na, o jeigu partneris (-ė) nesijaučia taip pat, tai irgi yra atsakymas – galbūt vertėtų šį nuotykį pakeisti kažkuo kitu, mums labiau tinkančiu.

 

NEMAŽAI MOTERŲ BIJO VIENOS NAKTIES NUOTYKIŲ, NES BIJO PASTOTI. KĄ JOMS PASAKYTUMĖTE?

Ką darome, kai kažko bijome? Galvojame, kaip galėtume apsisaugoti nuo baimės objekto. Taigi, pirmas šios baimės aspektas – saugus seksas. Tai tikrai labai stipriai sumažina ne tik tikimybę pastoti, tačiau ir išgyvenamą baimę.

„Galbūt jūs galite pati pasirūpinti saugaus sekso priemonėmis ir jau vien tik tai sumažins jūsų nerimą?”

Jeigu baimė užtikrinus saugumą vis tiek nedingsta, vertėtų pamąstyti ir paklausti savęs, ar šis nuotykis sukels man daugiau malonumo, ar nežinomybės ir nerimo? Ar aš tikrai galėsiu tiesiog atsipalaiduoti ir pasiduoti nuotykiui, ar mano baimė visgi tam trukdys ir vėliau persekios? Atsakius į šiuos klausimus, greičiausiai paaiškės ir sprendimas.

 

KĄ DARYTI, JEI GAILIESI, KAD LEIDAISI Į TOKĮ NUOTYKĮ? AR TAS KALTĖS JAUSMAS NORMALUS?

Pabudusi ar pabudęs supratai, jog gailiesi? Na, visų pirma prisimink vakar dieną. Pagalvok apie jausmus, kuriuos jautei. Pagalvok, jog tuo metu, kai tam pasiryžai, greičiausiai tai buvo būtent TAI, ko tau labai reikėjo, ko labai norėjai.

„Taip pat nepamiršk, jog seksas yra natūralus žmogaus troškimas ir poreikis, ir tai nėra nieko baisaus ar gėdingo.”

Kaltės jausmas tokiose situacijose dažniausiai kyla tada, kai mūsų veiksmai prieštarauja mūsų arba partnerio (-ės) vertybėms ar įsitikinimams. Kaltė tikrai normalus jausmas. Mes tarsi pabandėme, kas vyksta su mūsų jausmais tokioje situacijoje ir turime atsakymą tolimesnėms situacijoms. Savęs prie kryžiaus kalti tikrai nereikėtų. Vėl prisiminkite, jog tam tikrą akimirką jūsų veiksmai iš tiesų atnešė jums pasitenkinimą. Na, ir pabaigai: visi jausmai, kuriuos patiriame, yra natūralūs ir kažką mums duodantys. Net jeigu nėra malonūs, galbūt jie tiesiog atneša mums atsakymus. Įsisąmoninkime ir paleiskime juos.

 

Teksto redaktorė: Viktorija Petkevičiūtė

Kiti mūsų įrašai

Kas yra miego higiena ir kodėl ji svarbi?
Miegas yra svarbus geros fizinės ir emocinės sveikatos komponentas. Miegas yra svarbus geros fizinės ir emocinės sveikatos komponentas. Kai gerai išsimiegame, pabundame pailsėję ir energingi, todėl galime...
Daugiau
Kas yra panikos priepuolis ir kaip jį atpažinti?
Panikos priepuolis – staiga kylantis intensyvios baimės epizodas, kuris pasiekia piką per kelias minutes. Jis apima bent 4 ar daugiau fizinių ir (būtinai) psichologinių požymių: Fiziniai požymiai: Širdies...
Daugiau